Edukacja wczesnoszkolna

21 grudnia 2019 Renata 0

Edukacja wczesnoszkolna rozpoczyna się w klasie pierwszej obowiązkowo dla dzieci siedmioletnich i na życzenie rodziców – dla dzieci sześcioletnich. Od 1 klasy nie ma jeszcze podziału na poszczególne lekcje, jak chociażby matematyka, język polski, biologia, itd. Dzieci mają odpowiednie podręczniki szkolne, gdzie poruszane są różnego rodzaju zagadnienia, również te odnoszące się do życia społecznego i odpowiednich wartości. Jedynie język angielski/niemiecki jest osobnym przedmiotem do którego należy mieć dodatkowe książki.

Poznajemy angielski

Wydawać by się mogło, że dzieci, które dopiero dobrze poznają mowę polską, jej odmianę oraz inne przypadki dobrze powinny nauczyć się w pierwszej kolejności języka ojczystego, a dopiero później kolejnych języków obcych. Nic bardziej mylnego. Im dziecko młodsze, tym szybciej “chłonie”, dlatego język angielski powinien im towarzyszyć. Dobrą propozycją jest nauka z książki “”New Bingo! 1 Plus. Reforma 2017″ ” autorstwa Anny Wieczorek, która jest tak skonstruowana, aby każde dziecko bez problemu chciało po nią sięgnąć i się z niej uczyć. Warto dodać, że jest to podręcznik dostosowany do nowej podstawy programowej zawierający dwie płyty CD dodatkowo, dzięki czemu dziecko nie tylko będzie czytać, ale również słuchać (jest to pomocne do opanowania odpowiedniej dykcji). Na płycie znaleźć można różnego rodzaju piosenki w ciekawych, nowoczesnych aranżacjach, które dzięki temu szybciej wpadają do ucha. W książce znaleźć można 10 rozdziałów w skład którego wchodzą 4 lekcje i lekcja na bazie historyjki. Do tego nie można zapominać o słowniku obrazkowym ułatwiający dzieciom naukę. Na dodatek są tutaj również różnego rodzaju gry, ćwiczenia dydaktyczne, zgadywanki i wiele innych.

Nauka z ulubieńcami

Nauka języka angielskiego będzie jeszcze lepsza, jeżeli będziemy mogli ją odbywać przy pomocy ulubionych, bajkowych bohaterów, których na co dzień wiele dzieci podziwia na ekranie swoich telewizorów. Warto więc sięgnąć po podręcznik “New English Adventure. Podręcznik wieloletni+CD” wydawnictwa Person Education Limited. Na pokładzie tej wspaniałej pozycji znaleźć można już Wall-E, Meridę Waleczną, Ewę, Ralpha Demolkę, Remiego. Przecież skoro oni znają ten niełatwy język, to i dzieci chętniej zapoznają się z obcymi słówkami razem z ulubieńcami. I w tym podręczniku zawierającym bardzo wesołe i sympatyczne obrazki znajdziemy wiele słówek dopasowanych do wieku oraz umiejętności dziecka. To również różnego rodzaju zdania, które dziecko nauczy się czytać, rozumieć oraz dopasowywać do odpowiednich sytuacji.

School obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com

Znajomość języka obcego

11 grudnia 2019 Renata 0

Bez języka obcego w dzisiejszych czasach nie ma szansy na to, aby otrzymać dobrą pracę z godziwymi zarobkami. Trzeba przyznać, że jeszcze kilkanaście lat temu nacisk na znajomość języka obcego nie był tak duży. Obecnie te czasy bardzo mocno się zmieniają, co jest ogromnym pozytywem. Należy znać język obcy, przynajmniej ten angielski, dzięki czemu komunikacja nawet w ojczystym kraju z wieloma osobami będzie ułatwiona. Trzeba przyznać, że możliwości do nauki jest bardzo dużo, dlatego nie można tego zaniedbywać.

Powtórka przed maturą

“Repetytorium. Podręcznik do języka angielskiego z płytą CD. Poziom podstawowy i rozszerzony” Lyndy Edwards i Marty Rosińskiej to podręcznik do angielskiego będący jednym z najlepszych powtórzeń, jakie można “zafundować” sobie przed przystąpieniem do matury z tego języka. Matura z języka obcego jest obowiązkowa. Uczeń ma tylko do wyboru jej poziom – podstawowy i rozszerzony. Z tym podręcznikiem na pewno doskonale przypomni sobie uczeń wszystkie zagadnienia oraz będzie wiedział na co dokładnie powinien zwrócić uwagę przygotowując się do matury. Dzięki temu podręcznikowi i tak już bogate słownictwo nadal będzie rozszerzane. Uczeń sam będzie mógł wypróbować swoich sił na przykładzie zadań, jakie zamieszczone są w podręczniku. Nie liczą się zresztą same słowa, ale bardzo ważne również są zwroty, modelowe wypowiedzi, dzięki czemu przygotowanie własnej wypowiedzi będzie jeszcze lepsze. Nie zapominajmy również o gramatyce, która w przypadku języków obcych może często zmienić znaczenie danego zdania. Dzięki takiemu podręcznikowi na pewno doskonale zostaną opanowane pewne zwroty, gramatyka oraz wiele innych zagadnień, dzięki czemu matura będzie dobrze zdana.

Dobra znajomość angielskiego

“New Enterprise B1 Student`s Book (edycja wieloletnia). Podręcznik do języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych” autorstwa Jenny Dooley podzielona jest na dwanaście rozdziałów, dzięki którym uczniowie mają szansę na kontynuację nauki tego najpopularniejszego języka obcego. Słownictwo i gramatyka idą na pierwszy ogień. W następnej kolejności poruszane są takie tematy, jak umiejętności językowe – Skills in Action: Reading, Listening, Speaking, Everyday English, Writing. Bardzo ważna jest też sekcja powtórzeniowa dzięki której można utrwalić sobie zdobytą wiedzę. Dużą zaletą są również moduły, które zachęcają uczniów do podjęcia dyskusji (może ona być między sobą, a nawet między nimi a nauczycielem) na różne, bardzo często życiowe tematy, społeczne – oczywiście po angielsku, dzięki czemu słownictwo i zwroty mogą się utrwalić.

School obraz autorstwa freepic.diller - www.freepik.com

Znajomość języka angielskiego

1 grudnia 2019 Renata 0

Język angielski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych języków obcych, który stosowany jest nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w innych krajach, w tym również w naszym. Znajomość tego języka przydać nam się może w wielu sytuacjach: na wakacjach, w pracy, jak również podczas rozmowy z nieznajomą osobą. Nie można bagatelizować nauki język, z czego doskonale zdają sobie sprawę nawet seniorzy, którzy przystępują do nauki tego języka obcego. Im wcześniej rozpocznie się nasza nauka, tym większa pewność, że uda nam się opanować jego zawiłości.

Angielski do utrwalenia

“Oxford Repetytorium Ósmoklasisty Wieloletni Podręcznik” autorstwa Ateny Juszko, Weronik Salandyk i Jenny Quintana to podręcznik do angielskiego (https://www.taniaksiazka.pl/do-nauki-jezykow-jezyk-angielski-c-313_10525_10526.html) doskonale znany już od ponad dwóch lat, kiedy to na nowo wprowadzono ośmioklasową edukację w szkołach podstawowych. Jest to na tyle dobry podręcznik, że bez problemu można używać go samodzielnie, jak również równolegle z inną książką do nauki angielskiego. Tylko do nauczyciela należy wybór książki na której uczeń będzie opierał swoją wiedzę. Jeżeli jednak wybierze on coś innego, to rodzice mogą uczniowi wybrać tą książkę, dzięki czemu będzie ono mogło w jeszcze lepszy sposób utrwalać swoją wiedzę. Ogromną zaletą jest fakt, że do stworzenia tej książki zaangażowały się Polki, które na co dzień znają metody nauczania w naszych szkołach, dzięki czemu mogły one wszystko jeszcze lepiej dopasować do mentalności naszych uczniów oraz ich umiejętności. Na całość książki składa się aż 14 rozdziałów, które umieszczone są na 200 stronach. Jest to podręcznik, gdzie nie tylko omawiane są najważniejsze zwroty, gramatyka, itd. To również miejsce, gdzie znajdziemy podpowiedzi na co uczniowie powinni zwracać uwagę, jeżeli podchodzą do kończącego egzaminu z języka obcego oraz jakie czasem zawiłe pułapki na nich mogą czekać na takim egzaminie.

Angielski w szkole średniej

Zaraz po ukończeniu szkoły podstawowej przyjdzie czas na naukę angielskiego w szkole średniej, gdzie będą poruszane inne słówka, zwroty – już bardziej skomplikowane. Jeżeli jednak w odpowiedni sposób uczeń przyłoży się do nauki, to nie będą one stanowiły dla niego problemu. Dobrym podręcznikiem do nauki języka angielskiego jest “New Enterprise A2 Student`s Book (edycja wieloletnia). Podręcznik do języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych” autorstwa Jenny Dooley. Różne słowa, zwroty, gramatyka, jak również umiejętne prowadzenie konwersacji – duży nacisk na takie elementy kładzie ten podręcznik, który dedykowany jest uczniom chcącym rozwijać swoje umiejętności językowe.

School obraz autorstwa ijeab - www.freepik.com